مشاوره حقوقی توسط وکیل و قاضی بازنشسته

پرونده‌های حقوقی اکثراً ماهیتی پیچیده‌ دارند که همانند موارد دیگر، برای حل و فصل نیاز به یک متخصص در موارد حقوقی دارد. یک پرونده حقوقی درخصوص ملک نیز ممکن است به دلیل انتخاب روشی غلط برای رسیدن به نتیجه از سوی طرفین پرونده یا هر دلیل دیگری چند سال طول بکشد. گفتنی است که برای هر کسی ممکن است مشکلی حقوقی پیش بیاید که برای رفع آن نیاز به وکیل احساس می شود که این فرد در استخدام موکل در می آید تا مشکلات حقوقی وی را به عنوان یک مشاور حقوقی برطرف کند.

اگر شما قصد انعقاد قرارداد با وکیل یا مشاور حقوقی را دارید، توجه داشته باشید که قبل از مراجعه به دفتر وکالت، باید اطلاعات کافی در مورد وکیل، وکالت، وکیل یا مشاور حقوقی ، چه موضوعاتی را باید به او انتقال دهید تا بتوانید به بهترین نحو از خدمات حقوقی یک وکیل، بهره ببرید. برای انتخاب وکیل و مشاور حقوقی ، با توجه به حساسیت موضوع، باید با چشم باز انتخاب صورت گیرد تا حقوق موکل توسط وکیل محقق شود، که در ادامه مطلب، برخی نکات مهم را که یک موکل حرفه ای باید آنها را مد نظر داشته باشد مطالعه خواهید کرد.

نکات مهم قبل از مراجعه به وکیل یا مشاور حقوقی


به دلیل اینکه اثبات ادعا، نیاز به مهارت وکیل پایه یک دادگستری و اطمینان موکل به مشاور حقوقی دارد، تمامی رازها و مدارک باید از طرف موکل به وکیل داده شود تا با توجه به امانت داری وکیل و مشاور حقوقی ، نتیجه مورد نظر حاصل شود.

شغل وکالت، یکی از حساس ترین مشاغلی که در رابطه با زندگی افراد است که دفاع از جان، مال و ناموس مردم را هدف خود در نظر می گیرد.این شغل به وکیل یا مشاور حقوقی سپرده می شود. در عقد قرارداد با یک وکیل دادگستری، باید با دقت فراوان عمل کرد. در این میان، توجه به برخی نکات مهم و اساسی در همان ابتدای کار قرارداد، می تواند از ضایع شدن حق موکل جلوگیری کند و در نهایت بهترین دفاع از حقوق وی را ضمانت کند.

به جای تمرکز و دقت بر روی سن و جنسیت وکیل، بهتر است در مورد توانائی های او در انجام موضوع پرونده تمرکز شود. اینکه گاهی شنیده می شود وکلای سالخورده باتجربه تر هستند یا وکلای جوان پیگیرتر از مسن ها هستند و یا اینکه خانم ها دلسوزتر از آقایان هستند یا آقایان شجاعت بیشتری در مواجهه با محاکم دارند، همه و همه نسبی است و عکس همه آنها نیز صادق است. پس بهتر است به جای تمرکز بر روی این موارد بر روی خصوصیاتی همچون حسن شهرت ، امانت داری و توانائی های علمی وکیل در حل مشکل تان، تمرکز شود.

مهم ترین و ابتدایی ترین مورد، انتخاب وکیلی است که قرار است از حقوق فرد دفاع کند. وکیل برای محقق شدن این مورد می تواند از تجربه های اطرافیان و آنانی که سابقه استخدام وکیل دارند استفاده کند.همچنین موکل باید مطمئن شود که فرد موردنظر دارای پروانه معتبر وکالت در دادگستری است.

البته در پرونده هایی مشاهده شده است که افرادی با سوءاستفاده از ناآگاهی مردم، خود را وکیل پایه یک دادگستری معرفی کرده و مبالغ هنگفتی را به عنوان حق الوکاله از آنان اخذ کرده اند. این در حالی است که او هیچ مجوزی برای وکالت در دادگاه و دادسرا نداشته و با وعده های پوچ و بی اساس از جمله وجود آشنایی با برخی افراد ذی نفوذ، اقدام به اخاذی و به اصطلاح کار چاق کنی کرده اند. به همین دلیل، موکل باید پس از اطمینان معتبر بودن پروانه وکالت و بررسی شخصیت و صلاحیت و مهارت های وکیل مورد نظر اقدام به بستن قرارداد با وی کند.