وكیل دادگستری دعاوی ملکی ، خلع ید

وکیل ملکی ، وكالت ملكی ، وكیل دادگستری دعاوی ملکی ، خلع ید

گروه وکلا و مشاوره حقوقی دادگان

دپارتمان حقوقی املاک و مستغلات دادگان با بهره گیری از وکیل ملکی متخصص و با تجربه در زمینه ی امور ملكی ، خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب و قبول وکالت ، در خصوص دعاوی ملکی و دعاوی ناشی از قرارداد ، ارائه می نماید . یكی از مواردی كه در امور ملکی مورد دعوی قرار می گیرد دعوای خلع ید و تخلیه می باشد كه گروه دادگان با دارا بودن وکیل ملکی متخصص در این زمینه ارائه خدمات می نماید .

از لحاظ حقوقی خلع ید به عنوان دعوایی گویند که مالک یک مال غیر منقول ( خانه ، مغازه ، زمین ) به طرفیت متصرف غیر قانونی مال خود اقامه می نماید و از دادگاه ( امروزه شورای حل اختلاف ) خواهان پایان بخشیدن به روند تصرف غیر مجاز متصرف و خارج نمودن ملك وی و تحویل به او می شود .

لازم به ذکر می باشد كه دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی و تخلیه ید تفاوت دارد چون منشاء دعوای خلع ید غصب می باشد و هیچ قراردادی میان مالک و متصرف وجود ندارد ولی در تخلیه قراردادی موجود می باشد اما با وجود اینكه مدت اجاره پایان یافته است مستاجر حاضر به تخلیه ملک نمی باشد اینجا لازم است دعوای تخلیه مطرح گردد که در آن مالکیت عین ملک نیز شرط نمی باشد و همین که مالک منافع هم باشد کفایت می نماید .

لذا با این توضیحات باید گفت در مورد ملك مسائل و اختلافاتی ممكن است ایجاد گردد كه در زندگی اشخاص تأثیر به سزایی دارد بنابراین لازم است اشخاص در برخورد با این موارد با مشاوره حقوقی و وکیل ملکی متخصص در زمینه ی امور ملكی بتوانند با خیالی آسوده به نتیجه مطلوب برسند .