آیا نیاز به مشاوره حقوقی دارید؟

مشاوره حقوقی ، موسسه حقوقی دادگان

مشاوره حقوقی اینترنتی

آنلاین - رایگان

مشاوره حقوقی تلفنی

ویژه

مشاوره حقوقی حضوری

در دفتر موسسه حقوقی دادگان
 • مرکز مشاوره حقوقی
 • ساعات رجوع ساعات ۹ الی ۱۹ با تعیین وقت قبلی
 • توسط وکلای باسابقه و قضات بازنشسته دادگستری
 • داری کادر مجرب گروه وکلا و مشاورین
 • تماس با ما

امور خانواده ، موسسه و مشاوره حقوقی دادگان


گروه وکلا و مشاوره حقوقی دادگان

دادگان با بهره گیری از مشاوران حقوقي و  وکلای متخصص و با تجربه خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب ارائه ي مشاوره حقوقي و قبول وکالت ، در خصوص  دعاوی خانوادگی ، به شرح ذیل ارائه می نماید  :

 • ارائه ي مشاوره حقوقي  و قبول وكالت در زمينه ي ، طلاق توافقی ، طلاق یکطرفه ، فسخ نکاح ، ابطال نکاح
 • ارائه ي مشاوره حقوقي  و قبول وكالت در زمينه ي مطالبه مهریه ، تقسیط مهریه ، توقیف اموال ( تأمین خواسته ) ، ممنوع الخروج کردن بدهکار ( زوج )
 • ارائه ي مشاوره حقوقي  و قبول وكالت در زمينه ي مطالبه  نفقه ، طرح شکایت کیفری ترک انفاق و یا دفاع از آن
 • اجازه ازدواج مجدد ، اجازه ازدواج دختر باکره ( در فرضی که پدر اجازه ازدواج نمی دهد ).
 • ارائه ي مشاوره حقوقي  و قبول وكالت در زمينه ي حضانت فرزند و سلب حضانت ، ملاقات فرزند مشترک و سایر دعاوی و اختلافات خانوادگی
 • ارائه ي مشاوره حقوقي و قبول وكالت در زمينه ي  نصب وعزل قيم ، عزل ولي قهري ، تنفيذ  وصيت نامه ، طرح دعواي حجر

 

انواع خواسته  خانوادگی

خواسته ها و دعاوي مربوط به خانواده ممكن است در زمينه هاي زير باشد . دادگان نيز با داشتن مشاوران حقوقي و وكلا قادر به ارائه ي خدمت مي باشد.

اثبات نسب ، نفی نسب ، ابطال ثبت ، واقعه طلاق ، ابطال ثبت ، واقعه ازدواج ، بطلان نکاح ، ثبت واقعه ازدواج ، ثبت واقعه طلاق ، طلاق توافقی ، طلاق به در خواست زوج ، طلاق به در خواست زوجه ، گواهی عدم امکان سازش ، تقاضای تنفیذ طلاق ، فسخ نکاح ، اثبات زوجیت ، اذن در ازدواج ، تجویز ازدواج مجدد ، استرداد جهیزیه ، اعسار از پرداخت مهریه ، اعلام تمکین مطالبه مهریه ، تعدیل مهریه ، تقسیط مهریه ، تعدیل تقسیط مهریه ، تعیین مهرالمثل ، مطالبه نفقه ، تعدیل نفقه ، الزام به تمکین ، منع اشتغال زوجه/زوج ، واقعه رجوع ، الزام خوانده به تهیه مسکن ، الزام به بذل مدت متعه ، استرداد طفل ، اهداء جنین ، تحویل فرزند ، تقسیط نفقه فرزند ، تقسیط نفقه معوقه ، تغیر جنسیت ،  فرزند خواندگی ، حضانت ، سلب حضانت ، ملاقات طفل ، ملاقات فرزند ، ممانعت از خروج فرزند از کشور، صدور حکم رشد.

 

حقوق خانواده

یکی از مهم‌ ترین بخش‌های حقوق مدني در ایران ( مهم‌ترین رشته  حقوق  خصوصي ) حقوق خانواده مي باشد كه آمیخته با مسائل اجتماعی و اخلاقی و مذهبی مي باشد و بیشتر قواعد آن مربوط  به نظم عمومی  و اخلاق حسنه مي باشد. بنابراين  جنبه حقوقی صرف ندارد . حقوق خانواده ، مجموعه قواعد و مقرراتی که حاکم  بر روابط افراد خانواده و افراد متشکل آن ( از جمله ، شوهر، زن ، فرزند ، پدر و مادر) و امور مالی مرتبط با آن (مانند مهریه زوجه  و نفقه همسر و اقارب ) مي باشد.

حقوق خانواده ، شاخه‌اى از حقوق مدنى مي باشد كه به مقررات و قواعد شكل‌گیرى ، تداوم و همچنين انحلال خانواده می‌پردازد. در این شاخه از حقوق ، با در نظر گرفتن امورى چون مصالح اعضا  و نهاد خانواده و كاركردهاى این نهاد ( مانند حفظ و بقاى نسل ، تأمین نیازهاى عاطفى  و روانىِ اعضا  و برقرارى نظام مراقبتى و حمایتى از كودكان ) ، چگونگى روابط حقوقى اعضاى خانواده ، و حقوق  و تكالیف آنان نسبت به یكدیگر مشخص می‌شود.

حقوق خانواده تا حد زیادی ناشی از ارزش و مقام والای خانواده است . خانواده هسته مركزی اجتماع مي باشد و نخستین اجتماعی است كه شخص در آن گام می گذارد و آداب زندگی  و اصول و رسوم اجتماعی را مي آموزد.

حقوق خانواده یكی از مهمترین و جالب ترین بخش های حقوق مدنی است كه جنبه حقوقی صرف ندارد  بلكه آمیخته با مسائل اجتماعی و اخلاقی و مذهبی است و بیشتر قواعد آن مربوط به نظم عمومی و اخلاق حسنه است .لذا ضرورت دارد مواردی در خصوص تشكیل خانواده و روابط حقوقی بین زن و مرد بررسی شود.

براي خانواده در قانون مدنی و دیگر قوانین ایران تعریف ارائه  نشده است ؛ ولی با توجه به مقررات مختلف می توان برای آن یک  معنی عام و یک معنی خاص در نظر گرفت .

خانواده به معنی عام ، شامل  گروهی مرکب از شخص و خویشان نسبی و همسر او مي باشد . به عبارت ديگر، گروهی که از هم ارث می برند . ضابطه این خانواده همان ارث بردن از یکدیگر مي باشد .

گاهی خانواده را به معنی گسترده تری به کار مي برند و تمام خویشان سببی را هم  داخل در آن مي دانند.

خانواده به معنی خاص ، یا خانواده هسته ای ، شامل زن و شوهر و فرزندان تحت سرپرستی آنها مي شود ،  که به طور معمول با يكديگر زندگی مي نمايند .

امور خانواده

حقوق خانواده یكی از مهمترین و جالب ترین بخش های حقوق مدنی است كه جنبه حقوقی صرف ندارد بلكه آمیخته با مسائل اجتماعی و اخلاقی و مذهبی است و بیشتر قواعد آن مربوط به نظم عمومی و اخلاق حسنه است .لذا ضرورت دارد مواردی در خصوص تشكیل خانواده و روابط حقوقی بین زن و مرد بررسی شود.

کارگروه‌های تخصصی

موسسه حقوقی دادگان با بهره‌گیری از کارگروه‌های تخصصی حقوقی، کیفری ، امور تجارت بین‌الملل، کیفری و مهاجرت، خدمات حقوقی متنوعی را ارائه می‌دهد.

مشاوره حقوقی

موسسه حقوقی دادگان با برخورداری از کارشناسان و کلای توانا، خدمات و مشاوره حقوقی رایگان خود را به موکلین ارائه می‌کند. این خدمات به سه صورت حضوری، آنلاین و تلفنی قابل انجام است و بعد از اشتراک در طرح‌های حمایتی ویژه نیز شامل تخفیفات ویژه موسسه قرار دارد.

دعاوی خانواده

دپارتمان خانواده گروه وکلای دادگان، تجریه های خود را در خصوص طلاق، طلاق توافقی، حضانت فرزندان، مهریه، نفقه، اعسار از پرداخت مهریه و دیگر امور خانواده در قالب مشاوره حقوقی، دانش حقوقی منتشر کرده است. ما راه حل های گوناگونی برای مشکلات پیدا کرده ایم. آنها را به شما نیز خواهیم گفت.