وكيل دعاوی ملکی | مشاوره حقوقی تخلیه املاک تجاری-مسکونی-مشاعی

وكيل ملکی ، وكالت ملكي ، دعاوی ملکی ، تخلیه املاک تجاری- مسکونی- مشاعی

گروه وکلا ي دادگان

مرکز تخصصی مشاوره حقوقی دادگان با بهره گیری از وکیل دادگستری متخصص و با تجربه در زمینه دعاوی ملکی، خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب قبول وکالت توسط وکیل ملکی ، در خصوص دعاوی ملکی و دعاوي ناشي از اجاره املاك مسكوني و تجاري ، ارائه می نماید .

در اينجا لازم است توضيح مختصري داده شود .

اجاره از جمله عقود معوض و تملیکی مي باشد که به جهت دارا بودن اهمیت و نقشی که در روابط اجتماعی دارد ، مورد توجه روز افزون قانونگذاران واقع شده است ، به طوري که مهم ‌ترین مبحثی که پس از بیع مواد متعدد و فراوانی را در بین عقود معین ، به خود اختصاص داده است ، عقد اجاره مي باشد .

تخلیه املاک تجاری-مسکونی-مشاعی

اجاره عقد معوضی مي باشد كه به موجب آن مستاجر مالك منافع عین مستاجره به مدت معینی كه در قرارداد مشخص شده می شود . و پس از آن لازم است مستاجر ملك را تحويل مستاجر بدهد . لذا در اين راستا ممكن است اختلافاتي ميان مالك و مستاجر حاصل شود كه نياز به مشاوره از وکیل ملکی با تجربه احساس مي شود . در حال حاضر چهار قانون مهم حاکم بر قرارداد اجاره وجود دارد كه عبارتند از:

  • قانون روابط موجر و مستاجر سال 1356

  • قانون روابط موجر و مستاجر سال 1362

  • قانون روابط موجر و مستاجر سال 1376

  • قانون مدنی


در بخش املاک موضوع عقد اجاره به دو دسته اماکن تجاری و مسکونی تقسیم می گردد که به طور کلی می توان گفت که در بخش اجاره محل کسب و تجارت قانون مصوب سال 1356 و در بخش اجاره محل سکونت قانون مصوب سال 1362 حاکم مي باشد و در مورد قراردادهای اجاره محل کسب و مسکن که پس از سال 1376 منعقد مي شوند قانون مدنی و قانون روابط موجر و مستاجر سال 1376 حاكم مي باشد . قوانین فوق مواردی را مشخص نموده است که موجر یا مستاجر قرارداد اجاره را می توانند فسخ نمايند و خواستار تخلیه عین مستاجره شوند .

با بررسی كردن قوانین مربوط به اجاره و موجر و مستاجر به سه دسته قوانین مهم روبرو مي شويم که همچنان داراي قابلیت اجرایی هستند. لذا لازم است این قوانین را شناخت و دایره شمول و مصادیق آن را مشخص نمود .

بنابراين وجود اين اين قوانين احساس به مراجعه به وکیل ملکی بيشتر احساس مي شود . گروه دادگان نيز با عنايت به اين مطالب گروهي از وکیل ملکی مختصص را گرد هم جمع آورده است با خواست خداوند بتواند از حقوق اشخاص به خوبي دفاع نمايد .