مشاوره حقوقی دعاوی ملکی ، وکیل املاک ، وقف

مشاوره حقوقی دعاوی ملکی ، وکیل املاک ،  وقف

گروه مشاوره حقوقی ملكی دادگان

مشاوره حقوقی ملکی دادگان توسط جمعی از اساتید و قضات و وکیل دادگستری مجرب در زمینه دعاوی ملکی ، خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب ارائه ی مشاوره حقوقی ، در خصوص دعاوی ملکی و دعاوی ناشی از قرارداد ، ارائه می نماید .

از مواردی كه در مشاوره حقوقی ملکی مورد درخواست قرار میگیرد مشاوره در مورد وقف می باشد.

از مسائلی كه در مورد املاك ممكن است ایجاد شود و گاه باعث به وجود آمدن اختلاف و دعاوی شود وقف می باشد كه مشاوره حقوقی ملکی دادگان نیز به ارائه مشاوره حقوقی در این مورد به مراجعین می پردازد آنچه كه گروه حقوقی دادگان بسیار مورد عنایت قرار می دهد استفاده از مشاوران حقوقی مجرب و متخصص در مسائل و دعاوی حقوقی برای ارائه نمودن مشاوره حقوقی می باشد كه به یاری خداوند این مهم در گروه دادگان مورد توجه می باشد.

در مورد وقف ابتدا به تعریفی از آن می پردازیم و مسائل و مواردی كه اشخاص ممكن است نیاز به آن داشته باشند را بررسی می كنیم كه البته تمامی موارد مرتبط با وقف را نمی توان در اینجا گنجاند بنابراین مشاوره حقوقی ملکی دادگان آمادگی ارائه نمودن خدمات در زمینه وقف به صورت حضوری و آنلاین را دارا می باشد .

در مورد وقف در قانون مدنی در ماده ی 55 چنین آمده است : وقف عبارتست از حبس كردن عین مال و تسبیل منافع مال .

مقصود از حبس كردن عین مال نگاه داشتن عین مال از نقل و انتقال و تصرفاتی كه موجب تلف عین مال می گردد ، می باشد. زیرا منظور از وقف انتفاع و بهره مندی دایم و همیشگی موقوف علیهم از مال موقوفه می باشد . همچنین منظور از تسبیل منافع ، واگذارى منافع در راه خدا ، و امور خیریه و اجتماعى می باشد.

همچنین در بند 7 الحاقی به ماده ی 1 قانون تشکیلات و اختیارات سازمان حج و اوقاف بیان شده است :

اثلاث باقیه ، محبوسات ، نذور، صدقات و هر مال دیگرى كه به غیر از وقف براى امور عام المنفعه و خیریه اختصاص یافته در حكم موقوفات عامه است و چنانحه فاقد متولى و متصدى باشد با اذن ولى فقیه تحت اداره و نظارت سازمان اوقاف و امور خیریه قرار خواهد گرفت .

انواع وقف :

از یك جهت وقف به عام و خاص ، تقسیم می شود :

الف ) وقف عام : وقف عام وقفى می باشد كه راجع به جهات عامه است .

مانند مساجد ، مدارس و مانند این موارد.

ب ) وقف خاص : وقف خاص به وقفی می گویند كه به افراد معینى اختصاص دارد مانند وقف بر اولاد .

گروه مشاوره حقوقی دادگان بر خود می بالد كه بهره مند از بهترین مشاوره حقوقی ملکی می باشد كه هر مورد به طور تخصصی به ارائه مشاوره حقوقی می پردازند. در این راستا تیم وکیل دادگستری و مشاوره حقوقی دادگان در كلیه زمینه ها از جمله امور ملکی و وقف آماده ارائه خدمات می باشد .