مشاوره حقوقی خانواده، طلاق و متارکه

گروه وکلا و مشاوره حقوقی دادگان

دادگان با بهره گیری از مشاوران حقوقي و  وکلای متخصص و با تجربه خدمات حقوقی ویژه خود را در قالب ارائه ي مشاوره حقوقی و قبول وکالت ، در خصوص  دعاوی خانوادگی ، به شرح ذیل ارائه می نماید  :

  • ارائه ی مشاور حقوقی  و قبول وكالت توسط وکیل پایه یک دادگستری در زمينه ي ، طلاق توافقی ، طلاق یکطرفه ، فسخ نکاح ، ابطال نکاح

  • مشاوره حقوقی  در زمينه ي مطالبه مهریه ، تقسیط مهریه ، توقیف اموال ( تأمین خواسته ) ، ممنوع الخروج کردن بدهکار ( زوج )

  • مطالبه  نفقه ، طرح شکایت کیفری ترک انفاق و یا دفاع از آن

  • اجازه ازدواج مجدد ، اجازه ازدواج دختر باکره ( در فرضی که پدر اجازه ازدواج نمی دهد ).

  • حضانت فرزند و سلب حضانت ، ملاقات فرزند مشترک و سایر دعاوی و اختلافات خانوادگی

  • ارائه ي مشاوره  و  وكالت در زمينه ي  نصب وعزل قيم ، عزل ولي قهري ، تنفيذ  وصيت نامه ، طرح دعواي حجر


انواع خواسته  خانوادگی

خواسته ها و دعاوي مربوط به خانواده ممكن است در زمينه هاي زير باشد . دادگان نيز با داشتن مشاوران حقوقي و وكلا قادر به ارائه ي خدمت مي باشد.

اثبات نسب ، نفی نسب ، ابطال ثبت ، واقعه طلاق ، ابطال ثبت ، واقعه ازدواج ، بطلان نکاح ، ثبت واقعه ازدواج ، ثبت واقعه طلاق ، طلاق توافقی ، طلاق به در خواست زوج ، طلاق به در خواست زوجه ، گواهی عدم امکان سازش ، تقاضای تنفیذ طلاق ، فسخ نکاح ، اثبات زوجیت ، اذن در ازدواج ، تجویز ازدواج مجدد ، استرداد جهیزیه ، اعسار از پرداخت مهریه ، اعلام تمکین مطالبه مهریه ، تعدیل مهریه ، تقسیط مهریه ، تعدیل تقسیط مهریه ، تعیین مهرالمثل ، مطالبه نفقه ، تعدیل نفقه ، الزام به تمکین ، منع اشتغال زوجه/زوج ، واقعه رجوع ، الزام خوانده به تهیه مسکن ، الزام به بذل مدت متعه ، استرداد طفل ، اهداء جنین ، تحویل فرزند ، تقسیط نفقه فرزند ، تقسیط نفقه معوقه ، تغیر جنسیت ،  فرزند خواندگی ، حضانت ، سلب حضانت ، ملاقات طفل ، ملاقات فرزند ، ممانعت از خروج فرزند از کشور، صدور حکم رشد.

حقوق خانواده

یکی از مهم‌ ترین بخش‌های حقوق مدني در ایران ( مهم‌ترین رشته  حقوق  خصوصي ) حقوق خانواده مي باشد كه آمیخته با مسائل اجتماعی و اخلاقی و مذهبی مي باشد و بیشتر قواعد آن مربوط  به نظم عمومی  و اخلاق حسنه مي باشد. بنابراين  جنبه حقوقی صرف ندارد . حقوق خانواده ، مجموعه قواعد و مقرراتی که حاکم  بر روابط افراد خانواده و افراد متشکل آن ( از جمله ، شوهر، زن ، فرزند ، پدر و مادر) و امور مالی مرتبط با آن (مانند مهریه زوجه  و نفقه همسر و اقارب ) مي باشد.

حقوق خانواده ، شاخه‌اى از حقوق مدنى مي باشد كه به مقررات و قواعد شكل‌گیرى ، تداوم و همچنين انحلال خانواده می‌پردازد. در این شاخه از حقوق ، با در نظر گرفتن امورى چون مصالح اعضا  و نهاد خانواده و كاركردهاى این نهاد ( مانند حفظ و بقاى نسل ، تأمین نیازهاى عاطفى  و روانىِ اعضا  و برقرارى نظام مراقبتى و حمایتى از كودكان ) ، چگونگى روابط حقوقى اعضاى خانواده ، و حقوق  و تكالیف آنان نسبت به یكدیگر مشخص می‌شود.

حقوق خانواده تا حد زیادی ناشی از ارزش و مقام والای خانواده است . خانواده هسته مركزی اجتماع مي باشد و نخستین اجتماعی است كه شخص در آن گام می گذارد و آداب زندگی  و اصول و رسوم اجتماعی را مي آموزد.

حقوق خانواده یكی از مهمترین و جالب ترین بخش های حقوق مدنی است كه جنبه حقوقی صرف ندارد  بلكه آمیخته با مسائل اجتماعی و اخلاقی و مذهبی است و بیشتر قواعد آن مربوط به نظم عمومی و اخلاق حسنه است .لذا ضرورت دارد مواردی در خصوص تشكیل خانواده و روابط حقوقی بین زن و مرد بررسی شود.

براي خانواده در قانون مدنی و دیگر قوانین ایران تعریف ارائه  نشده است ؛ ولی با توجه به مقررات مختلف می توان برای آن یک  معنی عام و یک معنی خاص در نظر گرفت .

خانواده به معنی عام ، شامل  گروهی مرکب از شخص و خویشان نسبی و همسر او مي باشد . به عبارت ديگر، گروهی که از هم ارث می برند . ضابطه این خانواده همان ارث بردن از یکدیگر مي باشد .

گاهی خانواده را به معنی گسترده تری به کار مي برند و تمام خویشان سببی را هم  داخل در آن مي دانند.

خانواده به معنی خاص ، یا خانواده هسته ای ، شامل زن و شوهر و فرزندان تحت سرپرستی آنها مي شود ،  که به طور معمول با يكديگر زندگی مي نمايند .